Czy SEO jest ważne i jak bardzo?

Dlaczego potrzebujesz SEO? To prawdopodobnie najważniejsza rzecz dla Twojego biznesu. Marketing cyfrowy to już nie nowa rzecz, która zastąpiła wiele tradycyjnych sposobów promowania biznesu. W rzeczywistości wszystkie firmy używają obecnie tej strategii, aby rozwijać swoją markę i zarabiać więcej pieniędzy.

Search Engine Optimization jest ważne. Nie jest to jedyna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę podczas marketingu firmy w Internecie, ale może to być zmieniacz gry. W tym artykule przyjrzymy się temu, czym jest SEO i dlaczego ma znaczenie dla firm.

SEO – czyli search engine optimization to proces marketingu Twojej firmy w sieci.

SEO, czyli search engine optimization to proces marketingu Twojej firmy w sieci. Może to być trochę mylące, ponieważ istnieje wiele różnych sposobów, aby zrobić SEO i istnieje wiele różnych rodzajów usług SEO.

Kiedy ludzie szukają rozwiązań swoich problemów, często zwrócą się do Google, aby znaleźć produkty i usługi.

Kiedy ludzie szukają rozwiązań swoich problemów, często zwracają się do Google, aby znaleźć produkty i usługi. Jako najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie z ponad 1 miliardem użytkowników, Google ma bardziej dokładne wyniki niż inne wyszukiwarki, takie jak Bing czy Yahoo.

Twoim celem jako firmy jest pokazanie się wysoko w rankingach, gdy ktoś wyszukuje to, co oferujesz.

SEO to proces marketingu firmy w Internecie. Celem jest uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, gdy ktoś szuka tego, co oferujesz, co może prowadzić do większej liczby klientów przychodzących na Twoją stronę i potencjalnie stających się klientami. W wielu przypadkach SEO poprawia również współczynnik konwersji: ludzie, którzy widzą Twoją firmę w Internecie, mogą zdecydować się na zrobienie z Tobą interesów po tym, jak dowiedzą się o niej z wyszukiwania w Google.

SEO pomaga ludziom znaleźć Twoją firmę, gdy szukają usług takich jak Twoje, dlatego ważne jest, abyś zoptymalizował wszystkie aspekty swojej obecności cyfrowej – od postów w mediach społecznościowych i filmów wideo do zawartości bloga i stron docelowych – aby jak najwięcej potencjalnych klientów miało dostęp do informacji o tym, co odróżnia Cię od innych firm w Twojej branży. Kiedy ktoś robi wyszukiwanie online dla słowa „księgowi w Warszawie” lub coś podobnego, powinien zobaczyć swoją firmę na górze tych stron wyników – nie tylko ze względu na siłę ich rozpoznawania nazwy, ale także dlatego, że wiedzą, jak dobrze pozycjonowane są poprzez ich obecności w Internecie (a jeśli nie teraz to na pewno wkrótce).

Istnieje kilka sposobów, aby poprawić swoją widoczność poprzez wyszukiwarki.

Możesz:

  • Budować linki.
  • Tworzyć odpowiednie treści.
  • Prowadzić marketing w mediach społecznościowych.
  • Robić lokalne SEO (na przykład za pomocą Google My Business).
  • Stosować przyjazne dla urządzeń mobilnych projektowanie stron internetowych dla swojej witryny, a także dla reklam (ponieważ ponad połowa wyszukiwań odbywa się teraz na urządzeniach mobilnych).
  • I wreszcie, co nie mniej ważne, powinieneś zoptymalizować wszelkie treści wideo, które zamieszczasz online, aby lepiej pokazywały się w wynikach wyszukiwania!

Mogą one obejmować zdobywanie linków z innych stron, tworzenie świetnych treści na swojej stronie internetowej i wiele innych.

SEO jest ważną częścią marketingu internetowego, ale nie jedyną. Nie możesz po prostu zrobić SEO i oczekiwać, że wszystko się uda. Musisz również tworzyć świetne treści na swoją stronę i zdobywać linki z innych stron, którym ludzie ufają.

Aby dobrze uplasować się w wyszukiwarkach, musisz pisać o tematach, o których ludzie są zainteresowani czytaniem. Musisz mieć ciekawy artykuł na swoim blogu lub stronie internetowej, który przyciągnie czytelników i sprawi, że wrócą po więcej.

Wszystkie te rzeczy są ważne, ale zwiększony ranking w wynikach wyszukiwania może naprawdę zrobić różnicę.

Jeśli nie jesteś w rankingu na pierwszej stronie Google, nie oznacza to, że twój biznes jest skazany na porażkę. Ale wszystkie rzeczy są równe, im wyżej w wynikach wyszukiwania jesteś, tym więcej ruchu dostaniesz i tym bardziej prawdopodobne jest, że ludzie znajdą to, czego potrzebują z Twojej firmy.

Oznacza to, że jeśli ktoś już szukał odpowiedzi na swój problem (lub aktywnie go szuka) i zobaczy Twoją firmę jako jeden z czołowych wyników, to istnieje duża szansa, że zdecyduje się skontaktować lub kupić od Ciebie, zamiast od innej firmy znajdującej się dalej na liście wyników.

Pojawienie się na początku listy oznacza, że będziesz jedną z pierwszych firm, które ludzie widzą, gdy aktywnie szukają rozwiązania swojego problemu.

To może być bardzo ważne; w rzeczywistości jest to prawie kluczowe w wielu przypadkach. Jeśli uplasujesz się w dolnej części wyników wyszukiwania dla swojego produktu lub usługi, wtedy dostaniesz mało ruchu w porównaniu do bycia na górze.

Będziesz również prawdopodobnie uzyskać mniej przewodów sprzedaży z tych klientów, którzy nie przeglądają dalszych wyników listy. Mogą nie czuć się wystarczająco pewnie w dokonywaniu inwestycji z tobą, ponieważ nie znaleźli tego, czego chcieli wystarczająco szybko (lub w ogóle).

Bycie na szczycie wyników wyszukiwania oznacza, że dostaniesz więcej ruchu i więcej potencjalnej sprzedaży niż gdybyś był na niższej pozycji na liście.

Aby znaleźć się na szczycie wyników wyszukiwania, musisz mieć dobrą strategię i dobrą stronę internetową.

Inną z metod na osiągnięcie lepszych pozycji w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google czy Bing jest szybkość ładowania Twojej strony i czynniki takie jak: Core Web Vitals do tego będziesz potrzebować też dobrego hostingu dla Twojej strony internetowej, często początkujący użytkownicy mają problem z wybraniem miejsca hostingowego, na szczęście istnieją porównywarki hostingów takie jak PolecaneHostingi.pl – gdzie znajdziesz najlepsze oferty, rankingi hostingów i opinie na temat danych hostingodawców. Szybkość strony to obecnie podstawa, jeśli zależy Ci na dobrym SEO.

Podsumowanie:

Ważne jest, aby pamiętać, że SEO nie będzie działać, jeśli nie ma słów kluczowych na swojej stronie. Jeśli masz świetny produkt, ale nie pojawia się on w wynikach wyszukiwania, kiedy ludzie szukają tego, czego chcą – wtedy klienci go nie znajdą! Słowa kluczowe odgrywają ważną rolę w zapewnieniu, że Twoja firma zostanie odszukana online przez ewentualnych klientów, którzy mogą poszukiwać produktów lub usług takich jak Ty oferujesz.

To, czy jest to ważne, czy nie, jest osobistym wyborem każdego właściciela firmy. Jeśli Twoja strona nie ma dobrej pozycji w Google, to możesz stracić potencjalnych klientów, którzy szukają Twojego produktu/usługi.

Podsumowując, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć znaczenie SEO i jak może pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Przygotowanie tekstu przy współpracy z klientem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *