Black Friday - Czarny Piątek w Polsce

Black Friday to jeden z najpopularniejszych dni zakupowych w roku, okazja na tanie zakupy. To okres, w którym sklepy oferują rabaty i wyprzedaże na swoje produkty.  W tym roku 2022 Czarny Piątek przypada 25 listopada. Ten dzień jest zazwyczaj najbardziej ruchliwym dniem zakupów w roku i wiele osób decyduje się na skorzystanie z oferowanych przez sklepy rabatów.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawymi ofertami sklepów internetowych.

 

Czarny piątek to klasyczna promocja sprzedaży. Do najpopularniejszych akcji promocyjnych należą rabaty do 50%, oferty typu „3 w cenie 2” czy gratisy przy zamówieniach powyżej określonej kwoty. W sklepach internetowych ważna jest również możliwość uzyskania darmowej dostawy, jednak ze względu na wzrost cen usług kurierskich staje się ona trudniejsza do zaoferowania. Sieci handlowe często łączą Czarny Piątek z następującym po nim Cyber Monday, czyli rozpoczynającymi się w poniedziałek akcjami promocyjnymi w sklepach internetowych.

Black Friday czy się opłaca?

Wielu zastanawia się, czy naprawdę warto kupować w Czarny Piątek. W sklepach stacjonarnych należy spodziewać się dużej liczby osób, a co za tym idzie kolejek do kas i przymierzalni czy problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego przy sklepach, w których chcemy zrobić zakupy. Dlatego też warto szukać okazji w Internecie. Należy pamiętać, że w tym dniu większość sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, oferuje swoim klientom rabaty, obniżki oraz różnego rodzaju promocje np. produkt gratis, produkty za złotówkę lub grosz, dodatkowe profity za zakupy czy rabaty na kolejne zakupy. Warto zaplanować z kilkudniowym wyprzedzeniem swoje zakupy, zrobić listę sklepów oraz towarów, które chcemy kupić.

Tak, opłacają się zakupy w Black Friday.

  • Co to jest Czarny Piątek?

Black Friday (po polsku Czarny Piątek) to największe święto zakupów w roku. Odbywa się zawsze dzień po tym, jak Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia. Jest to czwarty piątek listopada.

  • Jak długo trwa Black Friday?

Czarny piątek zwykle trwa jeden dzień, choć niektórzy sprzedawcy wydłużają go do całego weekendu, czasem też zaczyna się wcześniej i trwa przez cały tydzień.

  • Jak często jest Black Friday?

Czarny piątek to dzień, w którym ludzie mogą kupować towary ze zniżką i odbywa się raz w roku.

  • O co chodzi z Czarnym Piątkiem?

Black Friday to największe święto zakupów w roku. Odbywa się zawsze dzień po Święcie Dziękczynienia i wtedy sprzedawcy detaliczni oferując wysokie rabaty i czasem jakieś gratisy. Każdego roku to wydarzenie zachęca wielu, aby robić zakupy w okazyjnych cenach.

  • Czy opłaca się kupować na Black Friday?

Promocje aktualnie zaczynają się wcześniej, mogą trwać kilka dni. Jednak wiele osób jest zdezorientowanych, czy warto kupować w Czarny piątek, czy nie. Generalnie można odpowiedzieć, że tak, opłaca się kupować w Czarny Piątek.