Co warto wiedzieć o działaniach seo i pr?

Posiadanie swojej strony internetowej to w dzisiejszych czasach absolutna konieczność. Trzeba jednak pamiętać o tym, że samo założenie strony czy profili w mediach społecznościowych to jednak za mało, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Poniżej przybliżamy te zagadnienia!

  • SEO, PR – co oznaczają te pojęcia?
  • Na czym polegają działania PR w mediach społecznościowych?

SEO, PR – co oznaczają te pojęcia?

Działania seo dotyczą pozycjonowania w wyszukiwarce google. Do jedno z podstawowych działań, które pozwalają zaistnieć w sieci na podstawie słów kluczowych. W rezultacie obserwujemy zwiększone zainteresowanie witryną. Większa ilość konwersji przekłada się także wzmożony ruch ze strony potencjalnych klientów. Pojawianie się adresu Twojej strony internetowej w wyszukiwarce internetowej na wybrane frazy kluczowe pozwoli oczekiwać pozytywnych w postaci zwiększonej ilości zapytań.

PR to z kolei działania public relations, które pozwalają uzyskać pozytywny wizerunek marki. Strategia PR opiera się na tym, aby uzyskać pozytywne wyobrażenia ze strony środowiska zewnętrznego na temat Twojego przedsiębiorstwa.

Na czym polegają działania PR w mediach społecznościowych?

W pierwszej kolejności należy ustalić cele, jakich oczekujemy od podejmowanych działań PR. Jeżeli np. najistotniejsze jest to, aby uzyskać pozycję eksperta w branży – kluczowe będzie zaplanowanie kalendarza w kontekście publikowania treści, które pomogą w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Warto także skorzystać z płatnych metod promocji treści, takich jak np. reklama w social mediach czy portalach branżowych lub prasie. Jeżeli przy okazji zależy Ci na tym, aby uzyskać także pożądane rezultaty pod kątem seo pr – warto także skupić się na ulokowaniu fraz kluczowych związanych z Twoją branżą. Następnie należy skupić się na publikacji w serwisach wysokiej jakości. W rezultacie będzie można uzyskać połączenie tych efektów – mowa tutaj zarówno o systematycznej pracy nad poprawą widoczności w Google, jak i o zamieszczaniu treści, które będą interesujące z punktu widzenia potencjalnych odbiorców.

Powyższy poradnik powinien przybliżyć czym zajmuje się seo i pr. Jak widać umiejętne rozplanowanie tych działań może pomóc w uzyskaniu satysfakcjonujących wyników. Trzeba jednak pamiętać o kluczowej kwestii – pozycji eksperta nie buduje się z dnia na dzień! Trzeba zatroszczyć się o przygotowanie kalendarza publikacji, a następnie na konsekwentnej realizacji tego planu. W efekcie będziesz mógł sukcesywnie pracować na upragnioną pozycję w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *