Jak urządzić funkcjonalną łazienkę w bloku?

Zaprojektowanie łazienki, która jest zarówno piękna, jak i funkcjonalna, nie jest łatwym zadaniem. Co więcej, nawet pięknie udekorowany pokój może nie zachwycić, gdy w pośpiechu zakupowym i projektowym zapomnimy o jego podstawowej funkcji. Oczywiście wszyscy wiemy, co umieścić w naszej łazience. Pamiętamy też, że wnętrza były często wilgotne, więc nie było zwykłej farby ani tapety. Ale czy to wystarczy, aby powiedzieć, że nasze łazienki są funkcjonalne? Ani trochę. Sprawdź więc ten artykuł: Jak urządzić funkcjonalną łazienkę?

Optyczne powiększenie przestrzeni

Urządzając łazienkę, zwłaszcza małą, warto pamiętać o jej powiększeniu optycznym. Efekt ten łatwo osiągnąć za pomocą luster i odpowiedniego oświetlenia. Wybierając lustro do łazienki dobrym pomysłem jest jak największe lustro nad umywalką – może zająć całą długość ściany, co tylko potęguje efekt głębi i dodaje naszej łazience kilku metrów kwadratowych. Warto, jeśli to możliwe Dodaj kilka luster do innych części łazienki, takich jak fronty szafek. Oświetlenie w łazience również odgrywa ważną rolę, podnosząc komfort korzystania z łazienki, dlatego powinno być dobrze przemyślane i rozmieszczone we wszystkich obszarach pomieszczenia.

Kabina prysznicowa w małej łazience

Prysznice narożne są idealne do małych łazienek. Klasyczny model ma wymiary około 90×90 cm, natomiast najmniejszy model na rynku ma wymiary 70×70 cm. Aby jeszcze bardziej powiększyć pomieszczenie, możesz zrezygnować z brodzika i zdecydować się na zainstalowanie odpływu w podłodze. Pamiętaj, że małe przestrzenie kochają szkło, dlatego warto wybrać designerską chatę o przejrzystej strukturze. W łazienkach z oknami zaleca się montaż kabiny jak najdalej od okna. Dostęp do okien to komfort, możliwość szybkiego przewietrzenia łazienek i niezakłócony dostęp światła. Aby móc wygodnie wchodzić i wychodzić z prysznica, pozostaw około 90 cm szerokości przed prysznicem.

Praktyczna i modna armatura łazienkowa

Powiększenie optyczne w małych łazienkach pozwala zobaczyć wnętrza, które wcześniej były niewidoczne i pozornie ukryte. Do tego używamy jasnych kolorów, kładąc białe płytki na ścianach i jasnoszarą terakotę na podłodze. Stworzyłem bardzo jasne i optycznie większe pomieszczenie, które wymagało bardziej wyrazistych dodatków. Złote dodatki łazienkowe dobrze komponują się z jasnymi powierzchniami. Wzmacnia efekt oświetlenia wnętrza, a jednocześnie uwydatnia dekorację baterii. Złote baterie umywalkowe uzupełniają kamienne blaty i ramy luster, również w złotym wykończeniu. Miejsce na umywalkę jest zdecydowanie ograniczone, dlatego wybierz złotą baterię podtynkową. Mają niezwykle prostą i minimalistyczną formę, cała instalacja jest schowana w ścianie, dzięki czemu widoczne są tylko te elementy, które są niezbędne do korzystania z baterii, a mianowicie wylewka i uchwyt do regulacji temperatury wody. Producent ekskluzywnej armatury łazienkowej Strefaluksusu.pl oferuje szeroką gamę modnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *