Obuwie medyczne – dlaczego jest ważne?

Obuwie medyczne zapewnia zdrowie stopom, pielęgniarek i lekarzy. Jest pożądane, ponieważ pracują oni w ruchu i postawie stojącej, przez wiele godzin.

Dlaczego obuwie medyczne jest bardzo ważne?

Zdrowie stóp jest najważniejsze, ponieważ zakłócenie biomechaniki, wywołuje dolegliwości bólowe w różnych częściach ciała. Trzeba więc zadbać o podstawę organizmu, dobierając odpowiednie buty. Szczególnie w pracy, obuwie robocze odgrywa bardzo ważną rolę. W służbie zdrowia pielęgniarki i lekarze noszą je, gdyż odciążają kręgosłup i zapobiegają wypadkom. Klapki medyczne są wygodne i mają właściwości antypoślizgowe, więc świetnie sprawdzają się podczas wykonywania wielogodzinnych obowiązków. Buty medyczne damskie i męskie zapobiegają otarciom i pęcherzom, a także chronią przed chorobami stawów. Obuwie medyczne podobnie jak odzież robocza, w szpitalach, sanatoriach czy innych ośrodkach zdrowia odgrywają istotną rolę, zapewniając komfort i bezpieczeństwo w pracy. W sklepie internetowym możecie Państwo zamówić odpowiedni model dla siebie.

Jakie są buty medyczne?

Buty dla personelu medycznego przechodzą specjalny proces produkcji. Wykonywane jest z miękkiej skóry naturalnej, by stopy oddychały i pochłaniały pot. Profilowana podeszwa z masy korkowo-gumowej zostaje podklejona styrogumem, zapewniając komfort i chroniąc przed poślizgiem. Jeśli nie jesteście Państwo zwolennikami klapek, możecie wybrać drewniaki, z podwyższoną i profilowaną podeszwą. Produkowane są z najwyższą starannością z najlepszej jakości, naturalnych materiałów: z drewna i skóry, gwarantując całkowity komfort stopom. Mają zabudowany częściowo lub całkowicie przód, więc niektóre modele chronią również palce. Sprawdzają się w codziennym noszeniu i są bardzo trwałe. Obuwie BHP w placówce medycznej musi być stabilne, by kręgosłup, miednica i kolana miały odpowiednią postawę, a stopy pozostawały zawsze w odpowiedniej pozycji.

Jakie oferujemy obuwie medyczne?

Możecie wybrać wygodne klapki, drewniaki czy inne obuwie BHP w różnym fasonie i kolorze. Buty medyczne powinny być przede wszystkim wygodne, by móc w nich chodzić i stać przez wiele godzin. Obuwie produkowane przez naszą firmę Promedyk jest specjalistyczne, zdrowotne, ortopedyczne i profilaktyczne. Szeroki asortyment wzorniczy wyrobów jest ciągle poszerzany, co pozwala na spełnienie wymagań klientów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo ponad 60 modeli obuwia, w różnych wzorach, wykonanych według najnowszych technologii i z naturalnych skór. Obuwie jest miękkie i elastyczne, co przekłada się na wysoki komfort noszenia w placówkach służby zdrowia. Dzięki profesjonalizmowi nasza marka zajmuje stałe miejsce wśród najlepszych firm w branży butów medycznych. Klapki damskie nie są zarezerwowane tylko dla pielęgniarek, ale mogą je z powodzeniem nosić kobiety spoza branży. Do wyboru są bowiem różne fasony i wzory.

Obuwie i odzież BHP – dlaczego są ważne?

Obuwie i odzież robocza to podstawowy ubiór pracownika, również z branży medycznej. Buty oraz ubrania jak: fartuchy, spodnie, koszule, czepki i rękawice stanowią podstawowy ubiór pielęgniarek i lekarzy, niezależnie od miejsca wykonywania pracy. Po odzieży roboczej rozpoznaje się specjalistę. W wielu innych zawodach, na ubrania jest nakładany nadruk, który stanowi reklamę firmy. Pracodawcy zapewniają swoim pracownikom, również ubiór zimowy, który pozwala wykonywać obowiązki w trudnych warunkach panujących na zewnątrz. Roboczy strój przeważnie wynika z przepisów BHP, więc pracodawcy mają obowiązek wyposażania swoich podwładnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *