Aby unikać stresu, lęku, paniki

Najważniejszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby pozostać produktywnym, jest słuchanie swojego ciała. Jeśli jesteś zestresowany lub zmęczony, zrób sobie przerwę. Rób przerwy tak często, jak są potrzebne, niezależnie od sytuacji i okoliczności – nie będziesz tego żałować!

Kiedy czujemy się przytłoczeni bodźcami zewnętrznymi (jak w każdej innej sytuacji), nasze ciała reagują hormonami stresu i adrenaliną. Wyzwala to instynktowną reakcję typu „walcz lub uciekaj”, która ma nam pomóc przetrwać w obliczu niebezpieczeństwa. Jednak w dzisiejszym stresującym społeczeństwie te same substancje chemiczne powodują u wielu osób codzienne ataki lęku i paniki.

Sztuką jest nauczyć się, jak zarządzać tymi reakcjami (lęku i paniki), aby nie wymknęły się spod kontroli; na szczęście istnieje wiele metod, które pozwalają to osiągnąć!

Pamiętaj: Jeśli czujesz się zaniepokojony czymś i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, logiczną rzeczą jest wzięcie głębokiego oddechu. Nierzadko zdarza się, że rzeczy same się uspokajają, gdy tylko poświęca się kilka chwil na oddychanie. Zapewnienie czasu na uspokojenie sytuacji jest często najlepszym sposobem podejścia do takich problemów. Nie ma nic złego w robieniu właśnie tego!

Poznaj – Kurkuma z wodą – prosty przepis na zdrowie

Dając sobie dodatkowe dziesięć minut na relaks po stresującym wydarzeniu, będziesz mógł lepiej sobie z poradzisz z daną sytuacją. Nie tylko poczujesz się lepiej, ale będziesz w stanie osiągnąć znacznie więcej.

Pierwszym krokiem do stania się bardziej produktywnym jest nauka zarządzania stresem. Nie możesz nic zrobić, jeśli jesteś zbyt zajęty bieganiem jak kurczak z odciętą głową! Jeśli szukasz fizycznego rozwiązania radzenia sobie ze stresem, spróbuj medytacji.

Proste sposoby radzenia sobie ze stresem

Jeśli szukasz sposobu na radzenie sobie ze stresem i lękiem, spróbuj zapamiętać te trzy metody:

  • Weź głęboki oddech.

Możesz zastosować tę strategię w redukcji stresu, biorąc głęboki oddech, powoli wydychając powietrze, a następnie skupiając swoją uwagę na chwili obecnej.

  • Porozmawiaj z bliskimi .

Jedną z najważniejszych metod radzenia sobie ze stresem jest rozmowa. Pomocna będzie rozmowa z bliskimi. lub doradca. Rozmowa z innymi pomaga ci czuć się mniej samotnym w swoich myślach.

  • Granie w gry lub oglądanie śmiesznych filmów w celu zredukowania stresu.

Granie w gry lub oglądanie śmiesznych filmów może być świetnym sposobem na złagodzenie stresu. Ważne jest, aby zwracać uwagę na rodzaje oglądanych treści i jak długo gramy.

Unikaj stresu, dbaj o siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *