SZCZĘŚCIE W MIEJSCU PRACY

Czy wiesz, co możesz  zrobić, aby Twoi pracownicy byli szczęśliwsi w pracy? Może to być mały gest, miłe słowo po najlepszej sytuacji lub współczujące słowo po cichu do ucha.

POŚWIĘĆ CZAS NA WYSŁUCHANIE SWOICH PRACOWNIKÓW

Każdego ranka to ta sama rutyna. Mówisz „Cześć, jak się masz?” swoim współpracownikom, nie oczekując tak naprawdę odpowiedzi. Co by było, gdybyś poświęcił czas na wysłuchanie ich odpowiedzi? Zaoferuj każdemu współczujące ucho; przedyskutuj ich oczekiwania i czego od nich oczekujesz. Ale nie okazuj faworyzowania! Utrzymuj wszystkich na równych zasadach.

Nie bój się od czasu do czasu zjeść lunchu z pracownikami lub napić się drinka po pracy. Ułatwia to komunikację i umożliwia szybsze udostępnianie informacji.

POKAŻ SWOIM PRACOWNIKOM, ŻE SĄ PRZYDATNI

Kto nie lubi czuć się użytecznym i potrzebnym? Zapytaj swoich pracowników o opinie na temat konkretnego przypadku lub tematu, który dotyczy biznesu: możliwe reformy w pracy, zbliżający się ruch itp. Poproś osoby z umiejętnościami związanymi z wydarzeniami o zorganizowanie nadchodzących konferencji .

STWÓRZ DOBRE ŚRODOWISKO PRACY

Praca nie powinna być synonimem tortur, nawet jeśli samo słowo ma takie znaczenie. Popraw relacje między kolegami, organizując okazjonalne wyjścia, stwórz strefę zabawy, w której każdy może wyrazić siebie poza pracą i stworzyć środowisko sprzyjające spełnieniu i dobremu samopoczuciu: mini przerwy (wszystkie badania są zgodne: ludzki mózg nie może się skoncentrować na więcej niż 45 minut na raz), aby umożliwić pracownikom odetchnięcie mózgiem i rozprostowanie nóg, sjestę w miejscu pracy itp. Nie martw się — to zdecydowanie nie przynosi efektów odwrotnych do zamierzonych.

ROZPOCZNIJ TRADYCJE SPOŁECZNE W SWOIM MIEJSCU PRACY

Spotkanie po pracy w ostatni piątek każdego miesiąca, wspólne śniadanie w każdy poniedziałek… jest tysiąc i jeden sposobów na zachęcanie do nawiązywania kontaktów między kolegami i rozwijanie poczucia szczęścia w miejscu pracy. Możesz także zdecydować się na organizowanie co tydzień zajęć promujących szczęście w miejscu pracy. Możesz też zdecydować się na organizowanie cotygodniowego wydarzenia biznesowego poza siedzibą firmy.

ROZPROSZYĆ NAPIĘCIE I NIEPOROZUMIENIA

Oczywiście każdy ma swoje potrzeby i oczekiwania, więc napięcie nigdy nie jest daleko. W przypadku konfliktu zapytaj każdą z zaangażowanych osób (najpierw indywidualnie, a potem razem), co go spowodowało i spróbuj wspólnie znaleźć rozwiązanie. Aby to zrobić, skup się na wspólnotowym aspekcie biura. Spotkania, burza mózgów, budowanie zespołu, spotkania po pracy… regularne organizowanie imprezy firmowej to dobry sposób na pokazanie współpracownikom, że wszyscy należą do tej samej grupy.

ZORGANIZUJ DZIEŃ ZAMIANY PRACY

Umożliwienie pracownikom zamiany miejscami z kolegą na jeden dzień przyniesie trochę frajdy w miejscu pracy. Pomoże to również Twoim pracownikom być bardziej otwartymi, bardziej wyrozumiałymi, a przede wszystkim bardziej tolerancyjnymi wobec swoich współpracowników. Może to jedynie wzmocnić zrozumienie i poprawić środowisko pracy .

NIECH UCZYNIĄ TO MIEJSCE WŁASNYM

Przy otwartych przestrzeniach trudno jest spersonalizować swoją przestrzeń do pracy. Umożliwienie pracownikom wnoszenia rzeczy osobistych, które nikomu nie będą przeszkadzać (oczywiście) – na przykład zdjęć, roślin domowych, książek, które każdy może postawić na wspólnej biblioteczce – przyczyni się do ich dobrego samopoczucia w pracy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *