Nie daj się zwieść tej depresji

Nie daj się zwieść tej depresji. Objawy depresji można pomylić z innym schorzeniem, co sprawia, że ​​czujesz się jakbyś miał grypę. Wiele osób jest błędnie diagnozowanych z depresją, a wielu nawet nie wie, że ma problem.

Nie myl tego z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym (choroba maniakalno-depresyjna) i nie myl z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym (OCD). Tego typu zaburzenia są bardzo różne i często są trudne do opanowania, zwłaszcza jeśli nie wiesz, co jest z tobą nie tak.

Ten rodzaj depresji nie jest taki sam jak inne formy depresji. Sprawia, że ​​czujesz się smutny, ale niekoniecznie przygnębiony. Sprawia również, że czujesz się bezwartościowy i niegodny. Może sprawić, że odejdziesz od przyjaciół i rodziny i powstrzyma cię od robienia rzeczy, które lubisz robić.

Powinieneś porozmawiać z lekarzem o tym typie depresji. Może powodować poważniejsze problemy zdrowotne, jeśli nie jest leczone. Twój lekarz prawdopodobnie zdiagnozuje u Ciebie zaburzenie lękowe uogólnione, zaburzenie lękowe społeczne lub fobię specyficzną.

Jeśli masz tego typu depresję, być może nadszedł czas, aby podjąć działanie. Może to być spowodowane zmianą w Twoim otoczeniu. Niektórzy ludzie uważają, że stres jest trudny do opanowania, więc może istnieć przyczyna tej depresji.

Porozmawiaj z lekarzem o tej depresji. On lub ona określi najlepszy dla ciebie kierunek działania. Jeśli Twój lekarz stwierdzi, że to lęk, będzie mógł pomóc Ci w leczeniu lęku. Leki mogą być również konieczne, jeśli lekarz uzna, że ​​jest to choroba afektywna dwubiegunowa.

Poznaj – Kurkuma z wodą – prosty przepis na zdrowie

Rozmowa z lekarzem o swoich problemach może pomóc w lepszym ich zrozumieniu. Są ludzie, którzy zajmują się tymi problemami na co dzień, ale są też ludzie, którzy zajmują się nimi tylko raz na jakiś czas. Na przykład możesz mieć zły dzień z włosami lub mieć problemy z koncentracją, ale wiesz, że nie trwa to zbyt długo.

Porozmawiaj z lekarzem o tym, czego doświadczasz i spróbuj dowiedzieć się, co powoduje Twoje problemy. Po rozmowie z lekarzem będziesz dokładnie wiedział, co zrobić, aby je skorygować.

Twój lekarz może zasugerować Ci inną opcję leczenia do rozważenia. Twój lekarz może zalecić wizytę u terapeuty, który pomoże Ci przezwyciężyć depresję. Twój terapeuta pomoże ci dowiedzieć się, co wywołuje lęk i jak sobie z nim radzić.

Możesz również mieć możliwość brania leków przeciwdepresyjnych dłużej, niż jest to zalecane przez lekarza. Wiele osób uważa, że ​​trudniej jest im zażywać leki, jeśli mają bardzo silny problem lękowy.

Depresja nie zawsze musi być najgorszą rzeczą, jaka może się komuś przytrafić. Czasami przyczyną problemu jest po prostu łagodny przypadek lęku lub choroby afektywnej dwubiegunowej. Jeśli lęk jest silny, może nawet nie być możliwe do wyleczenia. W tym momencie powinieneś porozmawiać z lekarzem.

Twój lekarz może również udzielić Ci informacji, jak sobie pomóc. Na przykład dostępne są podręczniki samopomocy, które mogą pomóc w radzeniu sobie z depresją. Możesz przeczytać przewodnik dołączony do książki, a także przeczytać o depresji w Internecie. Książka wyjaśni, jak radzić sobie z lękiem i jak radzić sobie z depresją, gdy się pogarsza.

Depresja to poważny problem, który trzeba natychmiast leczyć. Po rozmowie z lekarzem powinieneś zobaczyć swojego terapeutę. Powinieneś także porozmawiać z przyjaciółmi i rodziną o tym, jak radzić sobie z depresją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *