Kursy i szkolenia online – czy warto z nich korzystać?

Ostatnio coraz częściej słyszy się o kursach online, szkoleniach internetowych. Czym one właściwie są? Ile kosztują? Kto nas może nauczyć i czego? Po co robić takie kursy? Te pytania zadaje sobie pewnie wielu użytkowników Internetu, szczególnie widząc reklamy konkretnych kursów. Poniższy artykuł rozwieje z pewnością większość wątpliwości dotyczących kursów online. 

Czego można się nauczyć online?

Zakres tematów kursów online jest bardzo szeroki. Poczynając od gotowania, robienia makram, przez fotografię, pisanie, na marketingu i programowaniu kończąc. Wszystko zależy od tego, co nas interesuje. Można skorzystać z oferty platform, sprzedających różne kursy lub wykupić kurs online u twórcy, którego znamy np. z mediów społecznościowych. Wiele osób prowadzących profile eksperckie, postanowiło zebrać wiedzę na dany temat w jednym miejscu i udostępnić ją swoim odbiorcom. To rozwiązanie ma tę podstawową zaletę, że wiemy u kogo kupujemy, czy cenimy tę osobę za jej wiedzę, wiemy też czego się spodziewać w kursie i czy faktycznie będzie on dla nas przydatny. Ceny kursów są bardzo różne, zwykle w przedsprzedaży lub pierwszych dniach sprzedaży można liczyć na spore zniżki. W zależności od tematu wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Poznaj serwis – http://www.szkolenia24h.pl/ – szkolenia oraz kursy, firmy szkoleniowe.

Dla kogo są kursy online?

Tak naprawdę dla każdego. Zwykle zaczynają się od stopnia podstawowego, można więc podczas takiego kursu pogłębić swoje zainteresowania, dowiedzieć się czegoś nowego, nie trzeba być ekspertem. Zazwyczaj twórcy kursów podają informację dla kogo przeznaczony jest kurs. Kursy online to świetny sposób na poszerzenie wiedzy dla osób, które mają ograniczone możliwości wychodzenia z domu, jak osoby przewlekle chore lub matki małych dzieci (np. podczas urlopu macierzyńskiego), jak również dla osób zabieganych, z napiętym grafikiem, którym trudno byłoby w nim zmieścić jeszcze jedną szkołę czy kurs. Większość kursów jest nagrywana, nie dzieje się „na żywo” i można je odtworzyć w dowolnym momencie, z dowolnego urządzenia. Spora część zawiera również dodatkowe materiały, workbooki lub dedykowane grupy wsparcia w mediach społecznościowych.

Czy kurs online może być naprawdę wartościowy?

Istnieje powiedzenie, że ludzie dzielą się tylko na samouków i nieuków. Nie ma znaczenia, szczególnie w dzisiejszych czasach, czy uczymy się na najlepszej uczelni, czy w zaciszu własnego domu. Ważne jest to, jak do tego podchodzimy. Czy się angażujemy, czy chcemy zdobywać dodatkową wiedzę także poza kursem, czy chcemy ja wykorzystywać w praktyce. To bardzo ważne aspekty, które często decydują o ocenie kursu online przez daną osobę. Jeśli ktoś się angażuje, słucha uważnie wykładów, korzysta z dodatkowych materiałów, to oczywiście taki kurs może być wartościowy. Często po ukończeniu kursu można uzyskać również certyfikat, co przydać się może w dalszej drodze zawodowej. Jest to również sposób na naukę języków, tak bardzo przydatnych na dzisiejszym rynku pracy.

Zdecydowaną zaletą kursów online jest to, że możemy przed zakupem sprawdzić opinie innych kursantów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *